Technology

na boiskach we Francji było niesamowicie ekscytująco i padło wiele goli w trakcie weekendu! Fenomenalne spotkanie w niedzielę na wieczór we francuskiej ekstraklasie zaliczyli gracze Paris Saint Germain!

25.01.2022, 15:36 0 komentarzy
na boiskach we Francji było niesamowicie ekscytująco i padło wiele goli w trakcie weekendu! Fenomenalne spotkanie w niedzielę na wieczór we francuskiej ekstraklasie zaliczyli gracze Paris Saint Germain!

Od dekad francuska ekstraklasa uważana była przez specjalistów od piłki nożnej za rozgrywki niższej kategorii. Mocnych klubów, które mogłyby do ostatnich faz walczyć w Lidze Mistrzów w większości przypadków nie mogliśmy śledzić tam. Jednakże Na początku ostatniej dekady do paryskiego klubu wszedł nowy prezes, który zainaugurował całkowicie nową erę dla paryskiego klubu a także całej ekstraklasy francuskiej. Francuska liga od czasu tej zmiany stała się o wiele bardziej ceniona i piłkarskie gwiazdy znacznie chętniej godzili się na transakcje do francuskich ekip. Właśnie w tym newsie mamy w planach się skoncentrować na tym, co dziś odbywa się we francuskiej lidze. Z pewnością w tym momencie najsilniejszym klubem we francuskiej Ligue 1 jest Paris Saint Germain, które znów bez żadnych komplikacji idzie ku zdobyciu mistrzostwa. W aktualnej sytuacji można wyciągnąć wniosek, że brakuje we francuskiej lidze zespołu, który mógłby zakończyć dominację piłkarzy PSG.

Drużyna trenowana przez trenera Mauricio Pochettino pod wieczór w niedzielę ograła Reims rezultatem 4 do 0. Piłkarze z Paryża w taki sposób mogli dodać do własnego dorobku następne niezwykle ważne w kontekście walki o mistrzowski tytuł 3 oczka. Należy zwrócić uwagę na fakt, że swoje pierwsze trafienie dla Paryżan w tym spotkania ustrzelił Sergio Ramos, który latem został pozyskany z FC Realu Madryt. Bez najmniejszych wątpliwości najlepsze spotkanie miało miejsce między Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace. Klub gości w aktualnym sezonie rywalizuje o grę w Champions League, jednakże w tym spotkaniu byli zmuszeni pogodzić się z porażką. Zawodnicy z Bordeaux wygrali rezultatem 4:3, co z całą pewnością mogło się podobać sympatykom, którzy zgromadzili się na stadionie w dniu spotkania. 90 minut na rezerwie przesiedział z kolei Radosław Majecki, którego AS Monaco okazało się słabiej przygotowane od Montpellier HSC i poniosło porażkę wynikiem 2 do 3. To była naprawdę ekscytująca kolejka francuskiej ligi i należy to zaznaczyć.

Zostaw komentarz