Technology

Zaskakujący rezultat w I. kolejce zmagań Ligi Europy! Legia Warszawa pokonała Spartak z Moskwy i wysunęła się na miejsce numer jeden w klasyfikacji swojej grupy!

18.09.2021, 14:32 0 komentarzy
Zaskakujący rezultat w I. kolejce zmagań Ligi Europy! Legia Warszawa pokonała Spartak z Moskwy i wysunęła się na miejsce numer jeden w klasyfikacji swojej grupy!

zespoły piłkarskie z naszego kraju strasznie rzadko są w stanie zapewnić fanom radosne doznania w europejskich zmaganiach i nie podlega wątpliwości to. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że co roku zespoły z Ekstraklasy w oka mgnieniu przegrywają w eliminacjach i kończą swój udział w zmaganiach europejskich. Kibice piłki nożnej z naszego kraju w obecnym sezonie mogli być jednak dużo mocniej ucieszeni z dyspozycji piłkarskich klubów. W końcowym rozrachunku wyłącznie Legia Warszawa trafiła do grupowej fazy europejskich rozgrywek, jednakże reszta ekip na etapie rozgrywek kwalifikacyjnych sobie radziła całkiem nieźle. Dziś jednak mamy chęć skupić się na dyspozycji Legii z Warszawy, która w środę wieczorem rozpoczęła zmagania w zmaganiach grupowych Europa League. Rywalem w pierwszym pojedynku fazy grupowej był moskiewski Spartak, a więc naprawdę zasłużony zespół pochodzący z Rosji.

Wiele redakcji sportowych przed tym starciem zgodnie uważało, że Legii niesamowicie trudno może być powalczyć o jakieś punkty. Przed rozpoczęciem pojedynku moskiewski Spartak wydawał się przeciwnikiem znacznie trudniejszym i mistrz rozgrywek polskich musiał się mocno starać, aby ugrać przynajmniej remis w tym spotkaniu. Sytuacji w trakcie spotkania wyglądała jednak zdecydowanie inaczej, co na pewno jest wesołą wiadomością dla futbolowych kibiców z naszego kraju. Już od pierwszych minut gracze szkoleni przez Czesława Michniewicza zgotowali zespołowi gospodarzy i w paru przypadkach byli bardzo blisko zdobycia bramki. Zawodnicy moskiewskiego Spartaka bez wątpienia byli mocno zdziwieni tym, w jakim stylu ten pojedynek rozgrywają piłkarze warszawskiej Legii. Strategia mistrza ligi polskiej była niesamowicie przemyślana i mogliśmy w niej zobaczyć koncepcję na to spotkanie. W momencie, gdy na tablicy wybiła ostatnia minuta spotkania wydawać się mogło, iż mecz zakończy się remisowym wynikiem. W doliczonym przez sędziego czasie jednak piłkarze mistrza polskiej Ekstraklasy przeprowadzili fantastyczną kontrę, która skończyła się trafieniem dla zespołu gości strzelonym przez Kastratiego. Zawodnicy Spartaka Moskwa jeszcze starali się zdobyć trafienie wyrównujące, jednak nie starczyło im kilku minut i to właśnie gracze mistrza polskich rozgrywek mieli możliwość celebrować trzy punkty.

Zostaw komentarz