Technology

W inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw Narodowa kadra Kataru przegrała z narodową reprezentacją Ekwadoru w spotkaniu otwarcia światowego czempionatu rezultatem 0:1!

23.11.2022, 16:28 0 komentarzy
W inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw Narodowa kadra Kataru przegrała z narodową reprezentacją Ekwadoru w spotkaniu otwarcia światowego czempionatu rezultatem 0:1!

Mistrzostwa świata to impreza futbolowa, która odbywa się raz na cztery lata. Z całą pewnością piłkarscy wielbiciele z całego świata wyczekują z niecierpliwością na inauguracyjny mecz mistrzostw. Tak samo było w przypadku mundialu w Katarze, który wystartował w ten weekend. Pierwszy mecz poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się fantastycznie. Później jednak nadszedł czas futbolu i piłkarscy fani znajdujący się na trybunach oraz przez odbiornikami oczekiwali niesamowitego widowiska. Piłkarze zespołu Ekwadoru szybko strzelili bramkę i już od pierwszego gwizdka arbitra emocji nie zabrakło. Już w trzeciej minucie do siatki trafił Valencia i wydawało się, że reprezentacja narodowa Kataru będzie mieć bardzo trudno w tym meczu. Jednak arbiter tego meczu postanowił sprawdzić z pomocą systemu VAR poprawność tego trafienia i okazało się, iż w momencie podania napastnik był na spalonym. Organizatorzy tych mistrzostw mieli więc bardzo dużo szczęścia w tej sytuacji.

Reprezentacja narodowa Ekwadoru nie miała w planach przestać atakować pomimo anulowania pierwszego trafienia. Gracze narodowej kadry Ekwadoru przez cały czas kontrolowali tempo w tym pojedynku, nieustannie przy tym tworząc groźne sytuacje. Jakiś czas później zawodnik narodowej kadry Ekwadoru znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem drużyny narodowej Kataru i został przez niego sfaulowany. Arbiter nie wahał się nawet przez chwilę i wskazał na karnego, a golkiperowi dał kartę. Jedenastkę na gola zmienił kapitan drużyny Ekwadoru Valencia. Wobec drużyny narodowej Ekwadoru drużyna narodowa Kataru prezentowała się źle. Nie było widać pomysłu na grę, a golkiper narodowego zespołu Ekwadoru przez większą część meczu nie miał nic do roboty. Na kwadrans przed końcem I części wpadło drugie trafienie dla zespołu Ekwadoru, a strzelcem ponownie był Valencia. W trakcie pierwszej części tego spotkania nie mieliśmy okazji oglądać już więcej bramek. Oba zespoły w trakcie drugiej odsłony zdecydowanie zredukowały tempo i na boisku działo się niewiele. Ten mecz w rozrachunku końcowym zakończył się rezultatem 2:0 dla narodowej kadry Ekwadoru, która fantastycznie zaczęła te mistrzostwa. Z kolei reprezentacja Kataru znalazła się w tym momencie w skomplikowanej sytuacji i może mieć trudności z awansem do pucharowej fazy.

Zostaw komentarz