Technology

Naprawdę ciężki pojedynek polskiej narodowej kadry w zmaganiach kwalifikacyjnych do mundialu w Katarze! Nasi zawodnicy zbliżyli się do gry w barażowych zmaganiach po tym jak ograli reprezentację narodową Albanii!

15.10.2021, 08:06 0 komentarzy

Awansowanie na mistrzostwa świata jest z pewnością niesamowicie kluczowe dla wielbicieli piłkarskich z całego świata. Z uwagi na sytuację z COVID-19 z minionego roku rozgrywane w tym momencie eliminacyjne zmagania zostały w takim przypadku wyjątkowo rozegrane później. Drużyna Polski rozpoczęła rywalizację w kwalifikacjach do mundialu ze świeżo zatrudnionym szkoleniowcem Sousą Paulo, którego misją było ustawić narodową kadrę do rywalizacji o awans na rozgrywane w przyszłym roku światowe mistrzostwa w Katarze. Dla polskiej drużyny narodowej początek walki w kwalifikacjach nie był wyjątkowo udany, jednak najważniejsze jest to, że daliśmy radę wywalczyć parę ważnych oczek. Rywalem narodowej kadry Polski we wtorek wieczorem była albańska narodowa drużyna, która przed tym pojedynkiem plasowała się o jedno miejsce wyżej w tabeli naszej grupy. To z kolei oznaczało, że polscy piłkarze muszą zdobyć komplet punktów, jeśli nadal chcieli myśleć o promocji na mundial.

początek tego meczu był naprawdę równe i naprawdę ciężko było wskazać faworyta do wygranej i dobrze mieć na uwadze ten fakt. Pierwsza połowa pojedynku skończyła się rezultatem 0:0, co bez wątpienia było o wiele lepszą sytuacją dla kadry Albanii. Dyspozycja zawodników naszej kadry W odsłonie numer dwa wyglądała zdecydowanie korzystniej i byliśmy znaczne bliżej zdobycia trafienia. Polska kadra w końcowym rozrachunku zdołała ustrzelić trafienie i wyjść na prowadzenie podczas tego spotkania. Świderski Karol, który na boisku pojawił się w drugiej połowie meczu wykończył świetne podanie Klicha Mateusza. Kolejny raz selekcjoner Paulo Sousa zaprezentował, że umie wprowadzać graczy z rezerwy w trakcie starcia. Na kilkanaście minut starcie zostało zawieszone ze względu na nieodpowiednie zachowania sympatyków Albanii. Jednak po wznowieniu tego pojedynku obraz gry nie uległ zmianie i to nasi piłkarze mogli świętować z powodu pełnej puli punktów. Uzyskany na wyjeździe rezultat jeden do zera to fenomenalna informacja w kontekście rywalizacji o promocję do mistrzostw świata. Polska drużyna jest na ten moment na drugiej pozycji i sprawa awansu do baraży jest zależna wyłącznie od naszych.