Technology

Londyńska Chelsea zapewniła sobie kwalifikację do finału zmagań Pucharu Ligi Angielskiej! Gracze szkoleni przez Thomasa Tuchela ograli Tottenham Londyn wynikiem 1:0 po fantastycznym pojedynku!

14.01.2022, 13:27 0 komentarzy
Londyńska Chelsea zapewniła sobie kwalifikację do finału zmagań Pucharu Ligi Angielskiej! Gracze szkoleni przez Thomasa Tuchela ograli Tottenham Londyn wynikiem 1:0 po fantastycznym pojedynku!

Fani futbolu z Wysp Brytyjskich w środę wieczorem skupieni byli na pojedynku, który rozgrywany był pomiędzy londyńską Chelsea, a Tottenhamem. Triumfator rywalizacji półfinałowej miał awansować do finału Pucharu Ligi Angielskiej, a więc stawka tego starcia była niezwykle wysoka. londyńska Chelsea, która triumfowała wynikiem dwa do zera na swoim terenie podczas pierwszego starcia tych zespołów była znacząco aktywniejsza. Każdy zdawał sobie jednak sprawę z tego, że w rozgrywce rewanżowej nie będzie brakować niesamowitych akcji. Nic bardziej mylnego od początku do końca fani mieli szansę podziwiać fenomenalne spotkanie. Piłkarze trenowani przez Antonio Conte z całą pewnością mieli nadzieję na pozytywny wynik, lecz zespół londyńska Chelsea bardzo szybko ruszyła do akcji. Po osiemnastu minutach zawodnicy Thomasa Tuchela wyszli na prowadzenie, kiedy to po fantastycznym dograniu Masona Mounta piłkę do bramki wpakował Antonio Reudiger.

Był to z pewnością świetny start starcia dla Chelsea FC, która zdecydowanie zdołała zbliżyć się tym sposobem do finałowego meczu Pucharu Angielskiej Ligi. Od tego momentu zawodnicy Tottenhamu mieli do odrobienia już 3 bramki, by chociażby doprowadzić do dodatkowego czasu gry. Bez wątpienia to było bardzo skomplikowane zadanie. Futbolowi wielbiciele którzy się zjawili na trybunach w stolicy Anglii mogli mieć także dużo powodów do niezadowolenia z powodu systemu VAR. Aż dwa razy sędzia prowadzący ten mecz wskazywał na rzut karny dla ekipy gospodarzy, jednakże dwa razy też musiał decyzję te cofać po przejrzeniu powtórki przy pomocy VAR. Piłkarze Tottenhamu mimo wszystko wciąż starali się o jak najlepszy rezultat i dali radę nawet strzelić bramkę. Przy bramkowej akcji jednak po raz kolejny musiał interweniować system VAR i sędzia prowadzący ten mecz zasygnalizował, że Kane w chwili podania był na spalonej pozycji. W finalnym rozrachunku Chelsea Londyn zwyciężyła to starcie wynikiem jeden do zera i zagra w wielkim finale Pucharu Angielskiej Ligi, gdzie jej rywalem będzie Arsenal albo Liverpool.

Zostaw komentarz