Technology

Fenomenalne osiągnięcie mistrza ligi holenderskiej w zmaganiach Champions League! Gracze Borussii byli bezsilni i w końcowym rozrachunku polegli rezultatem 0 do 4!

27.10.2021, 12:38 0 komentarzy
Fenomenalne osiągnięcie mistrza ligi holenderskiej w zmaganiach Champions League! Gracze Borussii byli bezsilni i w końcowym rozrachunku polegli rezultatem 0 do 4!

Futbolowi wielbiciele zebrani na stadionie w Amsterdamie mieli okazję oglądać świetny mecz. Na własnym obiekcie Ajax podejmował we wtorek wieczorem BVB, a więc naprawdę mocną ekipę z Bundesligi niemieckiej. Zwycięzca ligi holenderskiej fantastycznie zainaugurował rywalizację w obecnie trwającej edycji Champions League i na wstępie warto powiedzieć o tym. Mistrzowie holenderskich rozgrywek przed spotkaniem we wtorek mieli na koncie dwie wygrane i w meczu z Borussią ich celem kolejny raz były trzy punkty. Tym razem jednak miało nie być tak prosto, ponieważ gracze Borussii z Dortmundu też mieli chrapkę na trzy punkty w tym meczu. Dobrze jednak wziąć pod uwagę fakt, iż w tym starciu trudno było wytypować faworyta do triumfu. Oba kluby posiadały wyrównane szanse i wszystko miało się rozstrzygnąć w przeciągu 90. minut. Bez wątpienia tak kiepskiego starcia ze strony BVB i jednocześnie tak nadzwyczajnego spotkania graczy mistrza holenderskiej ligi mało kto się spodziewał.

Dla fanów ekipy niemieckiej rzeczywistość okazała się naprawdę brutalna. Znacznie lepiej od swoich przeciwników od pierwszych minut starcia prezentowali się zawodnicy mistrza holenderskich rozgrywek. Haaland Znajdujący się w świetnej formie w aktualnym sezonie był podczas trwania tego spotkania kompletnie wyłączony i nie był w stanie odszukać drogi do bramki rywala. Z kolei Ajax Amsterdam okazał się nadspodziewanie efektowny, czego najlepszym dowodem jest ostateczny wynik meczu. Rezultatem cztery do zera triumfowali Gracze ekipy mistrza rozgrywek holenderskich i takim sposobem wzmocnili się na pierwszym miejscu w rozgrywkach grupowych. Bez żadnych wątpliwości ten triumf ich przybliża do awansowania do pucharowej fazy, która rozgrywać się będzie wiosną. Do rewanżowego spotkania, które rozgrywane będzie na ich stadionie piłkarze BVB teraz mają 2 tygodnie na przygotowanie taktyki. Będzie to na pewno okazja do tego, by chociaż nieznacznie zrewanżować się za zły wynik w Amsterdamie. Formą przedstawianą przez graczy selekcjonera Ten Haga są zafascynowani piłkarscy fani z Europy i zaczynają mieć nadzieję w powtórkę rezultatu z sezonu 2018/2019, gdy to Ajax Amsterdam dostał się aż do 1/2 finału Champions League pokonując we wcześniejszych rundach wiele faworyzowanych zespołów.

Zostaw komentarz