Technology

Wywiad z Meghan Markle oraz księciem Harrym

20.03.2021, 14:25 0 komentarzy
Wywiad z Meghan Markle oraz księciem Harrym

W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o godzinie 20:00 dokonał się wywiad znanej prezenterki Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym stało się nieprawdopodobnie głośno i nadal jest to jeden z wiodących tematów pośród rozmaitych tabloidów. Po odejściu pary z rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był pierwszy połączony wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego. W trakcie spotkania z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Podczas rozmowy ujawniły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Oprócz tego, według upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie są właściwie po stronie królowej Elżbiety II i reszty członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Jednak nie da się ukryć, iż poparcie jest niespotykanie zróżnicowane, w zależności od . Brytyjskie media podkreślają, iż jeżeli Meghan i Harry pragnęliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili definitywnie swoją możliwość. Z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła także sprawę myśli samobójczych Meghan a także tego, że książe nie wypatrzył wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam twierdzi.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się szukaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili czwórkę ekspertów interpretujących w publikatorach sprawy królewskiej rodziny na omówienie wywiadu dwa dni przed jego emisją. Profesjonaliści, w tym dawny sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, omówili całą rozmowę, sugerując przy tym Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia a z kolei Markle korzystanie z bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Oprah z Harrym i Meghan Markle został ukazany w wieczorem w TVN24. Co istotne, rozmowę tą oglądało średnio około 1mln widzów. Stacja była wtedy wiceliderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, iż wywiad ten jedynie potwierdził informacje dotyczące Oprah jako dziennikarki, która umie wykrzesać z rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Z uwagi na emocjonujące informacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah robiła to już wiele razy. Bez wątpliwości można stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni zapewne cały czas omawiany.

Zostaw komentarz