W tym roku premierowy dzień najnowszej konsoli PlayStation 5

22.09.2020, 11:07 0 komentarzy
W tym roku premierowy dzień najnowszej konsoli PlayStation 5

Już w roku 2019 miały paść zapowiedzi, iż w aktualnym roku firma Sony zaprezentuje światu swoje nowe dziecko, to jest PlayStation5. Prawdą jest, że na rynku w dalszym ciągu dobrze znana okazuje się ostatnia konsola i nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie nią mogło się zmniejszać. Mimo wszystko japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie konsoli nowszej generacji, przez co konsumenci czekają z niecierpliwością.

Najnowsze zastosowania technologiczne w PS5

Marka Sony już kilka razy pokazywała, że okazuje się pionierem na rynku i jest w stanie zaskoczyć swoich klientów. PlayStation4 zawiesiła dosyć wysoko poprzeczkę innym firmom na rynku - to wszystko przez totalnie innowacyjną jakość, której wcześniej nie zaproponowała żadna inna firma. Efekty graficzne, niesamowicie wyczulone DualShocki, gry nowej generacji - gracze oczywiście potrafili docenić te wspomniane szczegóły oraz przez to aktualnie PS4 jest najlepiej zarabiającą konsolą do gier w historii.

Rzecz jasna premiera PlayStation4 nie była pozbawiona początkowych kłopotów - firma Sony chciała podnieść wszystkie granice technologiczne (co rzeczywiście wyszło im), jednakże dzień premiery oraz przedpremierowe pokazy PlayStation4 stworzyły mieszane odczucia. Konsumentom, przyzwyczajonym do innowacyjnej konsoli PS3, niekoniecznie odpowiadały przykładowo pady, gdyż na początku wydawały się niezwykle niewygodne. Ostatecznie kontrolery mają trochę podmienioną formę, jednak kłopotem zostawała pierwotna wersja konsoli PlayStation4. PS4 się przegrzewała nadmiernie, sprzęt potrafił również sam resetować się.

Aczkolwiek po pewnym czasie i poprawkach wprowadzanych na bieżąco, było jasne, iż jednak firma Sony podąża w pożądanym kierunku, a wypuszczona konsola do gier zyskała łatkę bestsellera. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które dużo graczy niezwykle ciepło wspomina.

A czy PlayStation5 się okaże takim samym przypadkiem?

Zapewne niejeden gracz czy też amator technologicznych nowinek ze zniecierpliwieniem oczekuje pojawienia się nowej konsoli. Firma Sony obiecała, iż gierki znane z PS4 zadziałają na przyszłej konsoli (jednak nie podziała w drugą stronę, co licznym osobom się nie podoba). Pojawiają się w tej chwili pierwsze informacje o kłopotach z wcześniejszymi zamówieniami - rzekomo firma Sony nie nadąża z produkcją, choć nie wiadomo, czy nie są to aby tylko obłudne głosy hejterów. W Sieci wyskakują się następne informacje również o tym, iż PlayStation5 posiada podobno kłopoty z jakością obrazu 4k. Mimo tego i tutaj pewne nie jest, co jest prawdą. Wszystko pewne będzie podczas premiery, to jest dziewiętnastego listopada 2020 roku.

Tagi:

Zostaw komentarz