Juventus Turyn zremisował z Rzymianami

29.09.2020, 15:24 0 komentarzy

Szczęsny był zmuszony dwa razy do wyciągnięcia piłki z bramki. Zespół Szczęsnego długo goniła wynik. W drużynie mistrza Włoch gra jednak Cristiano Ronaldo, który umie zmobilizować kolegów do odrabiania strat. Ostatecznie drużyna z Turynu zdołała wywalczyć remis. Pojedynek dwóch silnych drużyn skończył się wynikiem 2:2. Goście przez 30 minut występował w dziesiątkę. Z boiska wyleciał francuski pomocnik Adrien Rabiot.

Sympatycy Juventusu po spotkaniu z Sampdorią mieli nadzieję, że gra ich zawodników uległ poprawie. Piłkarze Juventusu zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż w ostatnim sezonie ligi włoskiej. Mecz z Rzymianami był jednak niezwykle zacięty. Piłkarze z Rzymu nie planowali podarować trzech oczek graczom Juventusu Turyn. W rezultacie starcie zakończyło się remisowym wynikiem. Obie drużyny są z pewnością ucieszone z rezultatu.

Wiele trafień w pojedynku.

Wojtek Szczęsny zaczął to spotkanie od pierwszych minut. Warto wspomnieć, że bramkarz Starej Damy był niedawno bramkarzem Rzymian. W niedzielnym meczu polski zawodnik pokazał się z naprawdę poprawnej strony. W wielu przypadkach zaprezentował kibicom wspaniałe obrony. Portugalski Ronaldo także grał fantastycznie. W 30. minucie nasz golkiper musiał wyjąć futbolówkę z bramki. W tej sytuacji arbiter postanowił zarządzić rzut karny dla ekipy z Rzymu.

Do rzutu karnego zdecydował się podejść Vertout. Pomocnik klubu z Rzymu wykonał celny strzał. Nasz reprezentant był bardzo blisko obronienia tego strzału. Finalnie wpadła do bramki. Juventus Turyn musiał gonić wynik. Przed zakończeniem pierwszej części spotkania kibice mieli okazję zobaczyć jeszcze dwa gole. Najpierw gola zaliczył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk otrzymał szansę na strzelenie gola z karnego. Sędzia tego pojedynku podyktował rzut karny po zagraniu ręką Lorenzo Pellegriniego.

Cristiano Ronaldo nie popełnił błędu i skierował futbolówkę do siatki. Golkiper zespołu z Rzymu był w tym przypadku bez szans na skuteczną interwencję. Strzał Ronaldo był piekielnie precyzyjny. Mistrz kraju krótko radował się z remisu. Chwilę później piłkarze Romy wyprowadzili naprawdę ładną sytuację. Futbolówkę do siatki bronionej przez Szczęsnego wstrzelił Veretout Jordan. Nie ma wątpliwości, że był to niesamowicie porywający mecz. Gracze Juventusu byli zmotywowani, aby doprowadzić do remisu.