Technology

AC Milan pokonał Romę dzięki czemu nadrobił parę oczek do zajmującego pierwszej lokaty Interu FC! Kibice piłki nożnej mieli okazję obejrzeć świetne starcie w rozgrywkach włoskiej ligi!

11.01.2022, 09:34 0 komentarzy

W aktualnie trwającym sezonie Serie A wygląda zdecydowanie bardziej pasjonująco niż w minionych sezonach i nie ma co do tego wątpliwości. Na niezwykle pasjonujące starcia przekładać się może to, iż każdy zespół ma kadrę przepełnioną uzdolnionymi zawodnikami. Możemy też dojść do wniosku, iż po tym, jak pierwszy raz od lat to nie Juventus Turyn wygrał tytuł mistrza Serie A włoskie drużyny zrobiły się zdecydowanie odważniejsze. Każda ekipa z Włoch może starać się rywalizować o tytuł mistrzowski i sukces Interu Mediolan we włoskiej lidze to pokazała. Chociażby z tego powodu czołówka tabeli aktualnego sezonu jest niezwykle wyrównana i w tej chwili wskazać głównego faworyta do końcowego triumfu. W chwili obecnej to Inter Mediolan piastuje pierwsze miejsce w klasyfikacji włoskiej ligi, jednak do zakończenia sezonu zostało jeszcze mnóstwo meczów. Milan, który musiał zmierzyć się z Romą prowadzoną przez szkoleniowca Mourinho to jeszcze jedna drużyna z Mediolanu, która walczy o mistrzostwo kraju.

Gracze AC Milan fantastycznie zaczęli to spotkanie i trzeba zwrócić na ten fakt uwagę. Po 15 minutach mogli się pochwalić rezultatem 2:0 i mogło się wydawać, że mają bieg tego spotkania pod absolutną kontrolą. Trenowani przez trenera Mourinho Jose piłkarze próbowali nadgonić wynik, lecz popełnione pomyłki w pierwszym kwadransie pojedynku były zbyt kosztowne. Drużyna z Rzymu w końcówce pierwszych czterdziestu pięciu minut meczu była w stanie strzelić kontaktowego gola, co z całą pewnością wlało nadzieję w serca sympatyków tego klubu. Do bramki w 40 minucie trafił Tammy Abraham, który wykończył dobre zagranie od Pellegriniego. Zawodnicy Milanu cały czas konstruowali akcje na pole karne stołecznej drużyny, ponieważ nie mieli w planach oczekiwać do kończącego gwizdka arbitra. Trafienie numer trzy ustrzelił Leao na osiem minut przed końcowym gwizdkiem i w końcowym rozrachunku AC Milan odniósł zwycięstwo wynikiem 3 do 1. Pod koniec meczu AC Milan wypracował sobie szansę na podwyższenie rezultatu, lecz z rzutu karnego nie strzelił Ibrahimović Zlatan, gdyż jego strzał dał radę wybronić Rui Patricio.